KazaloKazalo  CalendarCalendar  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
Avtor Sporočilo
Marcelina

Število prispevkov : 3147
Kraj : Zagorje ob Savi
Registration date : 07/04/2008

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Sep 07, 2009 9:24 pm

Ponedeljek 07.09.

Danes sem pa bolj pozna na forumu. Šivala sem pa sem se zamudila. Sem hotela prej končati, da lepo stroje pospravim.
Kar v redu mi je šlo.Je rekla zjutraj napovedovalka vremena na TV, da bo danes proti večeru obremenilno počutje. Jaz pa pravim, če mi kdo dneva dodobra ne popopra, potem je vse v redu. Največkrat je za počutje nekoga kriv kakšen zunanji dejavnik, tako kot sem že prej omenila. Mi vreme ne dela preglavic. Malo se tudi hecajo po moji logiki te naše vremenarke ( same absolventne lepotičke ).

Je bil ponedeljek hitro okrog, tako da nisem opazila, da lepo sije sonček. Pa jutri, če me bo še počakal,saj je tudi še en dan.

017 do jutri
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Sep 08, 2009 8:55 pm

08.09.

Torek. Spet je bil lep dan. Naklepetala sem se s sorodnico, pravzaprav z nečakinjo. Se rada smeje, tako kot jaz. Imam rada ljudi, ki jim humor ni prisila. Ker sem tudi sama vesele narave.

Se pa praskam in čoham že dva dni. Popikali so me namreč komarji.Tako kot prejšnjič Mojca, tudi jaz pravim:

SOVRAŽIM KOMARJE

Pa kako so grde te male zverine, če povečaš sliko ... jak ... tiste dolge noge ... jak ... pa sesalo ... jak ... skratka cel je grd.
Sem včeraj hodila po stanovanju, kar z loparjem v roki in iskala kje so skriti. Ko sem ga našla pa lop po njem. Malo imam po steni malarije, je pa bolje da sem jih umrla, kot pa da oni mene sesajo.

Aja še to dnevnik, veš da sem danes za kosilo skuhala močnik. Za sebe in sina mlečnega za možička pa zaroštanga. Kako včasih paše taka čisto preprosta hrana, ki smo jo včasih imeli večkrat na jedilniku.

Spet poslušam glasbo, ko to pišem. Tako se mi pleše, pa kandidata za to nimam, na žalost. Mogoče pa drugič, saj sem jaz en velik optimist 010

Do jutri moj dragi dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Sep 09, 2009 7:39 pm

Sreda 09.09.

Danes pa ni bil lep dan. O to pa ne. Že zgodaj zjutraj sem se spravila pospravljati balkon, pa sem prestavila veliko, težko posodo z zemljo, pa me je tako uščipnilo v križu, da sem pri belem dnevu zvezde videla. O kristus božji, kako to boli. Komaj sem se uspela premakniti, da sem se privlekla do kavča. Takoj sem ukrepala, nalepila sem si obliž in vzela tablete. Kako je to dobro, da imaš vsaj malo na zalogi v domači lekarni. Nimam veliko za začetek pa ja, da ni treba takoj bezljati k zdravniku.
Ker pa mi je moral potem mož naprej pomagati, se je držal kislo, kot vložena kumarica. O groza ... mulal se je. O kako me je ujezilo. Namesto, da bi mi prej pomagal premakniti težko posodo, se potem še drži. Temu jaz rečem popopran dan.

Ne morem razumeti ljudi, ki nimajo tistega čuta, da bi bilo dobro, komu priskočiti na pomoč, skratka kaj pomagati svojim bližnjim. Mene ni treba nič opominjati, kaj je treba postoriti.

Upam, da bo jutri že bolje, ker imam tablete na 8 ur. Odela sem se v topla oblačila, zvečer pa bom še širok šal ovila okrog križa, ima rad, da mu je toplo.

Tako moj dragi dnevnik, vidiš tudi tak dan pride na vrsto, pa saj ne moremo pomagati, že mora biti tako

Do jutri 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Sep 11, 2009 10:34 pm

Četrtek 10.09.
Petek 11.09.

Ja pa nisem mogla včeraj sedeti veš dnevnik. Vem napisala sem pozdravljen do jutri pa ni šlo. Sem cel, dan malo poležavala.Ta stvar ni čez noč dobra, tako kot jaz mislim, da bo. No saj pravijo samo misliti se pravi nič vedeti.
Ampak danes je že bolje.
Bila sem pri zobarju nič čakala in nič plačala. Si moreš misliti dnevnik. Vedno je bilo treba nekaj primakniti, danes pa sem samo račun dobila, ki je pisalo kakšne so bile storitve spodaj pa tam ko stranka plača pa nič. Bila sem zelo vesela. Kar dva zoba mi je naenkrat popravila oziroma zamenjala plombo. zzzs pa bo kril strošek 32,56 evr. Super sedaj bo pa spet mir. Prejšnjič sem bila točno pred dvema letoma. No to še kar gre, ni treba prepogosto vrtati po zobeh. Kako me privzdigne, ko se sveder zapiči in ne gre nikamor več. Jej, jej včasih, kar malo trznem. Sem radovedna, kako se potem zdravnik hahlja, ko se spomni, kako cvikamo na stolih pri vseh tistih aparaturah.

Ko pa sem se vračala iz tretje etaže, kjer se nahaja zobar, sem morala iti mimo laboratorija. Kako so mali otroci jokali. Imeli so sistematske preglede in cepljenje. Pa sem se spomnila, da tudi meni ni vseeno tam notri v laboratoriju. Pa še tako neprijazne, ženske so tam. Komaj, da spregovorijo kakšno lepo besedo.Občudujejo se kako so lepe z odpetimi haljami. Tako da ja, če mene ne bi bilo sram bi tudi jaz jokala, ko mi vzamejo kri 012 . Zakaj pa potem ubogi otroci nimajo te pravice.
Tako dnevnik malo sem ti razkrila moje slabosti. Ampak mislim, da nisem edina, ki se boji pikic oziroma injekcij, čeprav je za slišati kar precej smešno. Gledam vstran, ko zapiči iglo v mene. Me prav nič ne briga, kaj se tam dogaja.Tako pač je in bo.

Za danes toliko moj dragi dnevnik, upam na boljše sedenje tudi jutri 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Sep 13, 2009 8:50 pm

Sobota 12.09.
Nedelja 13. 09.

Pa sem včeraj v soboto spet imela en dan plavega. Preprosto nisem imela časa, da bi te obiskala dnevnik, kar se pri meni malokdaj zgodi.

Veliko sem imela dopoldan za postoriti, popoldne pa sva odšla z možem na praznovanje rojstnega dne. Bilo je lepo. Prijetna druščina, ki smo se hitro ujeli med sabo, čeprav iz večih koncev naše lepe deželice. Tudi zapeli smo ob zvokih kitare. Za vsakega je bila izpolnjeja glasbena želja. Pa kako je to čudno, ko sem bila na vrsti jaz, da zapojemo meni ljubo pesem, se nisem spomnila nobene. Pa toliko poslušam muziko in zborovsko petje, včeraj pa ... ostala brez besed. Pa se je spomnil muzikant in rekel, kaj pa tale? Zapel je pesem iz Slovenskega filma Marka Naberšnika Petelinji zajtrk pesem ki jo poje Severina mali gardelin sama se lepše ne bi spomnila. Če bi znala bi jo prenesla sem gor ... tako pa žal ...

Danes je pa tudi hitro minila nedelja. Dopoldan malo naokrog, nedeljsko kosilo, popoldan sem pa spet malo vlagala.

Moj išias me še opominja ni pa tako zločest, kot prvi dan še sreča. Naj tako tudi ostane, neeeee na bolje naj mi gre, le kaj trapam

Do ponovnega srečanja dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Sep 14, 2009 6:53 pm

14.09.

Ponedeljek, kljub dežju, kar lep dan.
Sem si pa danes vzela čas, ko sem nekaj malega zašila, da sem potem še očistila oba stroja. Uf koliko se nabere v notranjosti enih cofkov od blaga, ne moreš verjeti. Če pa stroja ne bi vzdrževala, bi pa kmalu vzela slovo. Enega imam že ( ruža step) 28 let, drugega pa ( overlog ) pa dobrih 15 let. Oba mi še lepo funkcionirata.

Drugače sem pa jezna na ta dež. Vlaga se nabira v vsako poro mojega telesa in kosti, pa me povsod ščiplje in zbada. A veš dnevnik, ljubezenskih težav nimam, ker sem trenutno nezaljubljena 010 hihihi. Ti pa zaupam eno hecno prigodo.

Prejšnji teden sem se srečala z neko starejšo znanko, ki ima sedaj že mislim da 75 let. Ravno takrat pa je šla mimo gruča razigranih mladih iz srednje šole. Pa pravi gospa. Joj, kako so sedaj mladi napredni. Stanuje namreč čisto blizu osnovne šole. Vse vedo, kar preveč. Tudi o seksu se pogovarjajo, kar na cesti, ko gredo iz šole, kam vse to pelje, se je križala ženička. Ja veste gospa, sem ji rekla spolno vzgojo imajo otroci že v 6 razredu. Ona pa nazaj, jej, jej, jej iz tega ne bo nič dobrega.

Pa nadaljuje, veste, ko sem bila jaz mlada, smo vse še skrivali, se nismo upali za roke držati, ko je bil dan. Pa ji rečem nazaj, ko sem bila pa jaz mlada, se pa že nismo več tako skrivali, tudi za roke smo se že držali.
Pa ona spet nadaljuje. A veste, ko sem jaz imela fanta, pa me je hotel poljubiti, sem mu rekla, o to pa ne, moram najprej mamo vprašati. Me pogleda in čaka moj odziv. Komaj sem se zadržala, da nisem prasnila v smeh. Pa ona spet nadaljuje, veste pa sem vprašala mami. Jaz pa nazaj začudeno; a res. Ja res, je rekla gospa takole sem vprašala: Mami ali jaz lahko zanosim, če me fant poljubi ? Pa sem bila radovedna, kakšen je bil odgovor njene mami. Pa sem kar vprašala: Ja kaj pa je rekla mami vam. Ja kaj neki, poljub že lahko, samo na njegove roke moram paziti, kje jih ima.Tokrat pa mi je ušel nasmeh, na hitro sem se poslovila, od nje, češ da imam ob 10 uri zobarja, kar pa je bilo tudi res.

Ko pa sem potem premišljevala se mi je vseeno zdelo kruto, da eno dekle čeprav toliko let nazaj, recimo pri 20 ni vedelo, kako se zanosi. Je vseeno bolje danes, ko mladi vedo, s čim se zaščitijo in kako se ravnati v določenih trenutkih.

Danes sem ti malo naložila dnevnik. Ampak se mi je zdelo vredno, da napišem, kaj takega ne bereš vsak dan.

Do jutri 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Sep 15, 2009 8:12 pm

15.09.

Torek. Sonček sije o kako je lepo in toplo. Sem si kar privoščila malo sprehoda, tako sproti, ko sem šla v trgovino. Je pasalo. Včasih že samo obisk trgovine polepša dan. Ni nujno da se meče človek v velike stroške. Tako po pameti.
Zelo mi je všeč v trgovini, kjer imajo muziko. Ob nežnih zvokih se lepo sprehajaš med policami in daješ v košarico, kar pač rabiš.

Lep dan je bil danes, če mimogrede izvzamem srečanje z neko osebo. Kar spreletela me je negativna energija od nje, zmrazilo me je tako, da bi še severni medvedek zamrznil ne samo jaz ... je pa res čudno na tem svetu, vsaj meni se zdi. Kako čudna so človeška čustva.

Tako rada se pri tebi ustavim pri tebi dnevnik, da ti natrosim vsakdanjih drobtinic ...

Do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Sep 17, 2009 9:21 pm

Sreda 16. 09.
Četrtek 17.09.

Kot bi mignil sta mi minila dva dneva. Malo sem po vrtu pobirala ekološko pridelano zelenjavo, potem pa jo je bilo treba še shraniti v kozarce in skrinjo.

Tako, da kakšnega večjega presenečenja nisem pričakovala, pa je vseeno bil. Soseda mi je prinesla 12 jurčkov, kot bi jih narisal za na vrečko gobove juhe. Če ne bi bila slika prevelika ( sem jih slikala ) bi jo pripopala na forum, tako pa preveč raztegne sliko.
Če bo jutri vreme, bom šla pogledati, če je še za mene kaj ostalo. Jih nosijo domov, menda na koše whistle

Me je pa razburil dnevnik pa sem ga samo malo pogledala. Katastrofa kaj vse se dogaja. Ubogi delavci, tiste uboge solde si morajo zboriti, ki jih pošteno zaslužijo. Ne vem do kje seže morala direktorjem in njihovim privrženim veljakom. Pa sindikalist zraven 01 za zjokat.

Do jutri dnevnik 017 vsaj upam
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Sep 18, 2009 8:28 pm

18.09.

Petek, je tako zjutraj dež padal, da so šli moji načrti v maloro. Mislila sem iti po gobe. Ja pa ne po gobe za vedno, kot se to v žargonu pravi. Ne še, po jurčke sem imela namen iti. Pa kot že rečeno, mi je splavalo po vodi. Ne sekiram se dosti, ker za nekaj je sigurno dobro, da nisem rinila v gmajno, ko je bilo tako mokro. Sem si pa drugače zapolnila čas. Meni nikoli ni dolgčas.

Po gospodinjskih obveznostih in kosilu ob 12 uri, sem šla na klepet k prijateljici. To pa je dobro za dušo. Obdelale smo dnevne dogodke izmenjale nekaj nasvetov in se zraven spominjale dogodkov izpred 20 let, kako smo skupaj z otroki preživljali dopust. Prijetno in obenem kar z žalostjo naju je spomnilo, koliko so že naši otroci stari. Sem ji rekla: A veš kaj Rezi, mene čisto nič ne moti, če so otroci pri kruhu, mene moti samo to, da sem jaz starejša za toliko in toliko let. Ja tó pa je bila po moji logiki, zelo strokovna ugotovitev 09 010

Dobro se zavedam, da se v vsakem obdobju življenja zgodijo stvari, ki nam niso ljube, ki bi jih najraje potisnil človek nekam iz spomina. Po drugi strani pa še iz tako grenkih izkušenj, lahko v življenju kasneje potegneš ven, kaj koristnega. Vsaka negativna izkušnja te na novo skali, tako, da si nazadnje kot iz jekla. Tudi to je dobro.

Do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Sep 19, 2009 8:50 pm

19.09.

Sobota. Danes pa nimam lepega dneva. Žalosten je. Moja ljuba teta je spet v bolnišnici. Strah me je zanjo. Je oseba z velikim srcem, ki pa ji je v življenju kar pogosto stopila na pot nesreča.
Mogoče bom napisala v bližnji prihodnosti njene prigode in nezgode. Sedaj pa upam na najbolje za njo.

S tem se tudi danes poslavljam dnevnik, ker sem žalostna.

Do jutri 017

Nazadnje urejal/a Marcelina Ned Sep 20, 2009 8:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Sep 20, 2009 8:43 pm

20.09.

Nedelja 01 01 01 01 01

Žalost mi je napolnila srce in dušo. Moja ljuba teta je končala svojo življensko pot. Zamišljati si je nemogoče, da je človek večen, pa kljub temu, še vedno upamo ... vsaj malo pa še. Pa se ustavi srce ko preprosto ne more več

01 01 01 01 01 01 01 01 01 01

Do jutri dnevnik, ne vem ... mogoče
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 10, 2009 7:49 pm

Sobota 10.10.

Pozdravljen moj dragi dnevnik. Kar 20 dni je minilo, kar sem se nazadnje ustavila pri tebi vsa v žalosti. Umrla mi je namreč moja draga teta. Bila mi je druga mama. Ja res, bila sem zelo navezana nanjo. Še bolj pa ko mi je umrla moja mama.Tako, da kljub njeni starosti ne morem verjeti, da se ne bomo več slišale ob sobotah in nedeljah ob točno določenem času.
Bolečina ob izgubi mi še vedno, sveže reže bolečino v srce. V duši pa sem sama s sabo pomirjena, uresničila sem ji zadnjo neizmerno željo. Svoje zadnje počivališče si je zaželela v domači rodni zemljici. Obljubo sem uresničila kljub zahtevni proceduri, ki se pojavi ob tovrstnem dejanju.

Bivala je namreč v Nemčiji. Tja daleč jo je odpeljala silna ljubezen, ljubezen, ki ne pozna meja. Redno sva imeli stike, nazadnje sem bila pri njej še letos avgusta skoraj štiri tedne. Že takrat sem čutila, kako ji življenska moč peša. Hudo mi je bilo, ko sem se poslovila od nje takrat. Kot da bi obe slutili, da je zadnjič. Nisva se jokali ob slovesu, le pogledali sva se globoko v oči ko pa sem jo poljubila v slovo je dejala, saj kmalu spet prideš k meni.
Komaj dobre tri tedne po mojem obisku, mi kolegica Erika sporoči žalostno novico. Pa sem res odšla tja do Kölna, in še naprej, samo ne s tisto radostjo kot pri prejšnjih obiskih, ko me je pričakala s svežo kuhano juhco po naše.

Bala sem se stopiti v prazno stanovanje. Kamorkoli sem pogledala, povsod njene sledi. V spalnici zapuščeni copati, jutranja halja vržena prek postelje. Vse je pričalo na hiter odhod, kar so mi potem potrdile tudi prijazne sosede. Najprej sem se pošteno zjokala, saj solze pomagajo izjokati bolečino.
Potem pa je bilo treba, usodi seči v roke. S pomočjo sosede in dveh prijateljic mi je uspelo v 9 dneh urediti vso zadevo.
Tako sedaj počiva v Slovenski rodni zemljici. Naj ji bo lahka in mirna.

Za danes toliko, moj dragi dnevnik

Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Okt 11, 2009 8:32 pm

Nedelja 11.10.

Počasi se mi življenje vrača v normalne tirnice. Kar nekaj stvari, mi je ostalo za ponarediti, za kar sedaj preprosto nisem imela časa. Pa saj vse počaka. Je jutri tudi še en dan.

Sicer pa se mi je jesen, pred nosom prevesila v deževne in turobne dni. Dnevi so precej krajši, sonce se kmalu skrije njegovi žarki niso več tako topli. Vse se mi zdi tako žalostno. Verjetno drugi drugače zaznavajo te dni, kot sem jih jaz, ko nisem bila v žalovanju.
Ne vem, me pa preveva neka energija, ki mi daje moč in pozitivo. Ne znam si razložiti, ne znam tudi razložiti kako mi je. Sedaj poslušam sakralno ( Schubert ) klasično ( Mozzart) in Beethovenovo glasbo. Zelo prija mojim ušesom. Pomirjena sama s sabo in z vsem, kar sem storila.

Mi pa ne da miru,še nekaj drugega. Kako ločimo bolečino od bolečine. Namreč, ko smo imeli v Nemčiji poslovilno žalno slovesnost za mojo ljubo teto, je tam v sosednji hiši umrl fant star 26 let, za levkemijo. Videla sem njegove starše, ko so prišli urejati za njegovo, pogrebno žalno slovesnost. Ubogi starši, sključena mama in oče sta se držala za roke in jokala ... moj ljubi sin Lassle ... ob tem sem pomislila ... že meni je tako hudo za teto, ki je le doživela nekaj lepega v življenju ... le kako mora biti staršema, ki sta izgubila sina v rani mladosti.
Vse na tem svetu je včasih tako zapleteno. Je pa bolje, da ne iščemo odgovorov na vsa vprašanja. Če ne veš tudi ne boli.

Za danes toliko moj dragi dnevnik, sem srečna, da ti lahko napišem in opišem svoja čustva, ki jih trenutno občutim in doživljam.
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pon Okt 12, 2009 8:47 pm

12.10.

Ponedeljek, kot pogovorno tudi v resnici zelo dolg. Ne samo za še službujoče tudi zame.
Mraz in dež sta se mi zalezla v kosti. Mokra sem bila do kože. Presenetila me je nevihta, saj ko sem odhajala od doma je sijalo sonce. Ja bi pa že morala vedeti, da je jesen varljiva. V svojih barvah žada se rada poigra še z dežjem, da vse lepo počisti in opere prahu.

Ne bo brez posledic mokrota na koži, že kiham ... ojoj ...

Do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Okt 13, 2009 7:25 pm

Torek 13.10.

Ne ni bilo hudega včeraj dnevnik, kot sem mislila da bo. Samo pakrat sem kihnila, malo me je zazeblo in to je bilo to. Sem pa preventivno obula plišaste nogavice, oblekla debelo spalno srajco in vzela aspirin.
Danes zjutraj sem bila dobra. Čisto lahko sem vstala ob 6 uri in skuhala kosilo.
Danes sem imela veliko opravkov, tako da me dopoldan ni bilo doma. Med drugim sem šla tudi k zdravniku. Samo po recepte nič hudega. Načakala sem se pa, pa mi tudi to ni bilo odveč. V čakalnici se poistovetiš z ostalimi. Nekaj jih bere, nekaj jih klepeta, drugi spet premišljujejo.
Sem pa opazovala dva starejša moža in ženo.( Mislim, da sta oba stara tam okrog 80 let ) Kako lepo jo je pripeljal v čakalnico pod roko ji pomagal sesti, se vsedel zraven nje in čakal z njo. Ker sta oba že bolj naglušna, sta bila bolj glasna kot ne. Pogovarjala sta se o pravnukih. On njej: si videla v nedeljo Blaža kako se je smejal: ona nazaj: A si videl, kako naš Blaž raste ... pri tem sta se gledala in se nasmihala. Nekaj časa sta bila tiho, potem pa ona spet raznežena: a veš kako sva lahko srečna, da sva že toliko časa skupaj, da imava otroke, vnuke in sedaj že pravnuke. Ja naš Blaž pa res lepo raste.
Takrat pa se prikaže bolniška sestra in reče : prvi trije naprej. Ker gospa ni slišala, jo je mož opomnil: Podvizaj se, da te kdo ne prehiti. Počasi sta odstopicala do vrat, potisnil jo je naprej sam pa ostal v čakalnici pa pravi: Ja ja ženske, kar naprej bi ropotale, potem pa ne slišijo kdaj so na vrsti.
Sem imela občutek, da se je malo opravičeval, ker je bil pozoren do nje. Čisto po moško. Kako prisrčno, človek si samo želi takšnega staranja ob človeku, ki se lahko nasloniš nanj ob hudem in dobrem.
Dotaknilo se me je to dogajanje v čakalnici dnevnik, zato sem to tudi napisla. Se mi zdi, da je to kar dnevnik v obliki proze, meni je zelo všeč 012 Močno upam, da to koga ne moti.

Ponavadi me moti število 13 danes pa to še opazila nisem do sedaj, ko sem napisala dnevnik.

Aha pa še to, cepila sem se proti navadni gripi, menda je vseeno, navadna ali pa nova 08

Do jutri 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Okt 14, 2009 8:02 pm

Sreda 14.10.

Kako hitro mi je danes minil dan. Malo zunaj malo notri ( uf pospravljala sem klet ) pa kosilo in popoldne pokopališče, pa je že skoraj tema.
Sem se pa sedaj pošteno razhudila. Ker te dni nisem imela časa nabirati goznih sadežev, sem kupila na tržnici kostanj. Marone mislilm sa se jim reče. Taki debeli so. Pa ga glej zlomka, izgledal je lep, vesela sem bila da se bo hitro olupil. Ja pa sem se pošteno zmotila. Od 1kg 6o dag. jih je bilo dobrih borih 12 kostanjev in še ti čisto brez okusa. Vse ostalo črvivo. Pa ne samo to, kg. tega kostanja stane 6 evr. Tako sem jezna, da nesem jutri nazaj, da vidi prodajalec, kaj nam ponujajo za prvo klaso. Imam na sumu, da je kostanj še lanski, ker je tudi olupka bila trda za lupiti.
Ja smo pa naivni kupci. Pa saj ne ve človek, kaj nam prodajajo. Saj se lahko bohoti z limuzinami, zelena mafija s takimi cenami.
Krucefix sem se razpištolila.Ti napišem dnevnik, kaj bom dobila za odgovor ali za zagovor.

Za danes dovolj 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Okt 15, 2009 7:59 pm

Četrtek 15.10.

Ne nisem šla danes na tržnico. Ni bilo časa me je lump,kar malo prehitel. Bom pa šla jutri zagotovo, ker grem po morske dobrote, zraven pa nesem nazaj še kostanj. Me prav zanima, kaj bo.
Drugače pa nič posebno novega, samo v trgovinah je taka gužva, kot pred prazniki. Pa še manjka do 1. novembra 15 dni. Le kaj še bo.
Zjutraj je pa že mraz, kar resno vzel svojo vlogo. Slana je in to huda. Na šipah avtomobilov je treba strgati led. O ubogi lastniki konjičkov, ki nimajo garaž.

Se piševa ... do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Okt 16, 2009 8:17 pm

Petek 16.10.

Sem šla danes na tržnico in nesla nazaj kostanj. Denar sem dobila nazaj. Izgovor prodajalca je bil: Ne jaz nimam takšnega kostanja. Ko pa sem le vztrajala se je podal. Sem rekla: prinesla sem kostanj nazaj da še druge kupce ne opeharite. Ja kaj pa naj je rekel, jaz sem ga že plačal. Dobil sem ga iz Italije. Ja potem pa naj kupec vse poje in plača sem mu rekla. Pa pravi, saj mi je že eden tudi prinesel nazaj pečenega.
To pa je kultura, mislim ...

Danes je lepo sonček ogrel mrzlo zemljico. Tako, da je bila v zraku, kar neka pozitivna energija.
Samo vrtnice na grobu mi je slana pomorila. Kaj hočemo, tako kot rožice so tudi vsa druga živa bitja minljiva.

Do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 17, 2009 8:55 pm

Sobota 17.10.

Danes smo obiskali grob v Ljubljani. Ja pa ne moreš verjeti, ravno danes na soboto ko so ljudje že urejali grobove, in vozili vse živo s sabo za saditi, so polagali na parkirnih prostorih asfalt pri žalah, kot da čez leto za to ni bilo časa.

Ja enkrat pač morajo, samo čas si niso izbrali najboljši.

Kako so že grobovi okrašeni. Sedaj ljudje nič več striktno ne čakajo ravno 1. november. Ampak moje mnenje je da pa le je tisti dan , ko obujamo spomine na mrtve tapravi. Drugače nima tistega pomena.
No to je čisto moje skromno mnenje. Sicer pa, kdor med letom dosti obiskuje svoje preminule, mu pač ni treba za 1. nov. nadeti klobuka in se kazati, kot puran, no ja razen če se ne gre visoke mode, da ne bom žaljiva.

Lep sončen dan je bil ... do jutri dnevnik 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Tor Okt 20, 2009 7:24 pm

Torek 20.10.

Sem napisala v soboto, do jutri dnevnik. Ja pa ni bilo tako. V soboto zasedena cel dan v nedeljo nekaj na yahooju, ( tako, da nisem notri prišla) kar nisem znala sama urediti. Včeraj pa sem še zadnje pridelke spravljala v skrinjo. Šic pa so minili trije dnevi, kot bi mignil.

Saj tudi kaj pomembnega ni bilo.

Vesela sem, da sonce čez dan še lepo ogreva naša lica. Kako se je luštno sprehoditi zunaj. Kot bi me objela čez rame ljubljena oseba.
Naj tako tudi ostane ... še dolgo ... dolgo

Za danes toliko , ko se spet snideva dnevnik se spet piševa. 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sre Okt 21, 2009 8:44 pm

Sreda 21.10.

Dopoldan sem obiskala grob tete. Kljub močnemu vetru svečke gorijo. Le tu in tam se plamen malo upogne pod težo gibanja zraka. Ne morem verjeti, minilo je že en mesec, odkar je za vedno zatisnila oči. Pa se še sedaj v živo spominjam, odhoda, objema in pogleda, ko sem avgusta odhajala od nje.

Se mi pa poraja vprašanje: Ali res človek čuti, da se mu izteka življenje, ker se sedaj spominjam njenih besed. Rekla je: daj že nehaj delati Neži, sedi poleg mene pa mi kaj lepega povej. Samo tole še naredim pa pridem k tebi. Ko sem končno sedla k njej, me je prijela za roke in me držala. Čutila sem nežne roke, ki so me od časa do časa pobožale, pa ne po licu, po laseh in rekla: ravno take imaš, kot tvoja mama.
Ko pa sem jo zvečer umivala, je rekla: mene je pa sram, da me moraš ti prati tam spodaj. Le zakaj sem rekla, saj to ni nič takega. A da ne, je rekla saj če bi se lahko bi se sama. To dobro vem sem ji odvrnila, zato to tudi počnem.
Potem pa je spet nadaljevala: a veš, da jaz dolgo nisem vedela, da ima mama še tebe Neži. Skrivala te je pred mano. Ko pa mi je le končno priznala si bila stara mislim, da devet let. Ko pa sem te prvič videla je nadaljevala: sem te hotela vzeti k sebi. ( Sama namreč ni mogla imeti otrok )Tako sončno bitje, lasje dolgi rumeni sfrčkani, kot bi bila na ličkanje navita ( tako so se ženske včasih navijale ) modre ne bolj sive oči, nemirna pa kot živo srebro.( Čakaj, čakaj sem ji rekla, jaz se pa tebe spominjam, kot španske plesalke, ki plešejo in igrajo na kastanjete.)Ja pa te mama ni dala, je rekla, če že hočeš pa mi kaj pošlji, da bom lažje shajala sama s petimi otroci.
Vsakega tolikega časa, se je to tudi res dogajalo. Pošiljala je mami denar in pakete. Kako smo bili veseli, ko je mama odšla na pošto in prinesla, kar v košu paket. Otroci smo planili po sladkarijah. Pozneje so prišle še sosede in pobrale oblačila. Mami pa dale nekaj soldov za dobljeno. Kako slastni so bili piškoti obliti s čokolado, ki pa nam jih je postopoma dajala. Skratka skrbela je za nas, kolikor je le mogla. Bila je medicinska sestra, tako da je le imela nekaj več pod palcem.
Vse tole mi je danes prišlo na misel, ko sem stala pri grobu, kar pa je tudi čista resnica.

Ko pa sem prišla kasneje v trgovino, pa šok. Blagajne so blokirale. Ljudi pa da ne govorim. Samo po dve stvari so lahko blagajničarke povlekle skozi skener.
Kako je ta računalniška tehnologija po eni strani enostavna, po drugi strani pa zagonetna, ko se ustavi, se ustavi vse. Potem je pa le ena blagajna začela delati. Potem pa vsi na eno blagajno, o kristus božji vsi smo bili prvi 010 012 prerivanje. Ja takrat se moraš samo za denarnico prijeti. Če ti kdo zmake, kaj iz košare, nič zato, mora tako plačati na blagajni saj ne more mimo carine.

Sem se razpisala danes dnevnik. Pa nič zato, to so lepi spomini, ki so vredni, da si jih zapišem.

Do jutri, vsaj upam 08 nikoli se ne ve ... 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Čet Okt 22, 2009 8:20 pm

Četrtek 22.10.

Ojoj, cel dan dež, najprej narahlo potem pa vse bolj intenzivno. Kar naprej sem gledala ven, kdaj bo prenehalo. Ja pa ni. Pa saj sem itak imela delo v stanovanju.

Dokončno sem sortirala in pospravila poletna oblačila. Ja res, do sedaj nisem imela časa, pa še dolgo je bilo toplo. Koliko se vsega nabere, kar ne morem verjeti. Mislim, da drugo leto ne bo treba nič kupovati na novo whistle no vsaj mislim.

Imam pa spet en problem. Vsake toliko časa, tako je bilo tudi v petek 16.10. ob 18 uri, zazvoni telefon. Ko se oglasim, so se na drugi strani hihitale ženske. Med smehom je neznana ( ali pa tudi ne ) klicateljica le stežka izdavila: je tam stanovanje ( Novak izmišljeno ) ja sem odgovorila, potem pa naprej med smehom, delamo eno anketo, pa spet že slišan smeh. Jaz vztrajam, kaj želite vedeti prosim, takrat pa se slušalka na brzino odloži. Takoj sem poklicala nazaj na call back, ampak dvakrat me je oseba s druge strani skenslala.
Takšne klice sem pred leti že imela, pa so se na pritožbo prenehali. Sedaj pa očitno spet. Razumem, če je v igri hec, samo treba se je predstaviti, ali pa, oprostite prosim pomota. No ja če hujšega ne bo, bom tudi to prežvečila.
Samo, da bi dežek nehal, se v zraku kar neka depresija kopiči.

Za danes je to vse 017 se piševa jutri dnevnik
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Pet Okt 23, 2009 7:34 pm

23.10.

Petek dan, ki je meni pisan na kožo. Počutim se umirjeno in prav nič me ne vrže iz tira.
Zjutraj je še tako lepo sonček sijal, ko pa sem prišla od frizerja so se že zgrinjali temni oblaki, pa me tudi to ni obremnjevalo.
Po poti domov sem srečala bivšo sodelavko, pa sva se ustavili na kavici. Kako lepo je poklepetati in obujati spomine za nazaj. Razložila sem ji tudi, zakaj se nisem udeležila srečanja bivših delavk, da sem pač imela v družini smrt. Posluša potem pa reče: Neži lepo. A veš jaz pa premišljujem, kdo bo za nas poskrbel, ko bomo stari in nemočni. Poglej kako delajo naši otroci. Od jutra do večera so po službah. Velik davek plačujejo samostojni Sloveniji. Pa nadaljuje, mi smo še imeli socializem, oni pa so v čistem kapitalizmu ... banda kapitalistična. Pa naj plačujejo s 600 evri še ne vem kakšne sklade, ki sploh ne zagotovijo varnosti za njihov penzijon. Res so težki časi.
Ker je bila žalostna tudi ona ( družinske sodne zadeve ) sem se odločila, da jo malo nasmejem. Samo kako, tako na hitro. Pa nama ravno takrat prečka pot v parku, kar preko zelenice en mladostnik, oblečen ves v črnino, hlače z zadnjico skrojeno, skoraj čisto pri tleh ( ne vem če je prav, skejter ) čez glavo poveznjeno kapuco, kadilo pa se mu je iz ust, kot da bi gorelo. Pa rečem, kolegici, Sonja počakaj malo prosim, da se primem za knof ( gumb ) poglej ga raufenkirar. Najprej me pogleda, potem pa Sonja v smeh, to ni raufenkirar Neži, on gre iz srednje šole, jaz pa oooooooo sem res mislila, da je raufenkirar ( dimnikar ) takrat pa je dež začel že pošteno padati, tako, da smo se na hitro podvizale vsaka na svoj dom.

Kako malo nam je potrebno, da si polepšamo dan. Ne rabimo velikih besed in gomile denarja, samo naključno srečanje in par prijaznih besed.
Meni osebno pa še polepša dan, naš ljubi forum. Najprej vse postorim, potem pa klik in že sem v svojem svetu. Z meni ljubo glasbo ( klasika ) med prijatelji čeprav nepoznanim, ampak čutim njihovo pozitivno energijo, skozi besede, objeme in pozdrave. Srečna sem, da sem med vami prijatelji.

Za danes bodi dovolj dnevnik, jutri pa spet na snidenje 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Sob Okt 24, 2009 6:06 pm

24.10.

Sobota, jaaaaak cel dan dež pada. Ja pa je treba vtrgovino. Potem mi je pa presneto žal, ko pridem domov. A zakaj ... zato, ker potem mislim, da sem izgubila denar oziroma evre, čeprav vse kupim v akciji ali po znižani ceni ... ja pa ja.
Če greš pa na tržnico, pa sploh bankrotiraš. Tam imajo vse ekološko pridelano, pa vse drago, da dol padeš. Vse branjevke imajo njive poleg cest, ko se pelješ proti Ljubljani. Čeprav je sedaj neosvinčen bencin, pa vseeno, jok brate mene ne bodo nahecale. Žal je še dosti drugih osnaževalcev vsepovsod industrije itd.

Vse to je od branjevk tržna niša. Dobro vedo kako se najlažje zasluži. No krivi smo pa sami naivni kupci, ki nasedamo takim zgodbicam. Jaz sama redko grem na tržnico, ker dosti manj zapravim za zelenjavo v trgovini. Sicer pa sedaj res več ne veš, kje je boljše in ceneje.

Kljub dežju, je kar lep dan pa še to noč bomo spali eno urico dljeeeeeee ... jupi 011

Vsem želim kar najlepšo tisto urico spanja več

Toliko dnevnik, jutri pa se spet piševa 017
Nazaj na vrh Go down
Marcelina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   Ned Okt 25, 2009 9:58 pm

25.10.

Nedelja, lep dan. Ampak veš kaj dnevnik, včeraj sem pozabila kupiti sol. Ja res, če nimam napisano ceglca ( listka ), kaj moram kupiti, sem v trgovini, kot zlata ribica 010 za tri minute spomina 09 . Pa ti še povem, da mi ni nič žal, da sem danes samo za sol prestopila prag trgovine.
Kot vedno je v trgovini, tudi danes bilo dosti ljudi. Med njimi tudi mlada mamica z po moje, štiriletno deklico. Kar naprej je čebljala, kot navita, tako da tudi če je nisi videl, si jo slišal. Čedalje bližje se je slišala, tako, da sta prišle čisto blizu mene, da sem jo tudi videla, tako srčkano bitje. Na nosku so ji čepela okrogla očala, ki jih je od časa do časa popravljala, okoli las pa je imela pripeto rdečo pentljo s trakom. Karirasto krilce skoraj do gležnjev in okoli pasu rdeč pas.Tudi čeveljci so bili rdeči.
Na zelenjavni polici je njena mamica vzela kislo zelje v plastični posodi. Mala pa takoj, mami daj bom jaz nesla,kaj je to? Mami odvrne: to je kislo zelje. Mala spet: mami je to za jesti? Mami nazaj: Ja to je hrana. Takrat pa punčka, kot iz topa. Mami mene tako roka boli, ne morem več nesti zelja. Ker niso imele nakupovalne košare, ji je mami pač vzela kislo zelje iz rok.
Minutko je bila deklica tiho potem pa na hitro pove: No mami sedaj gremo pa do igrač, jaz bom nekaj izbrala in če bo to tebi všeč bomo to tudi kupile. A je prav tako? je pogledala mamico z otožnimi očmi. O to pa že ne, ne boš me spet nahecala, kot zadnjič.
Kako so prikupni in navihani ti današnji malčki. Skoraj diplomatsko je hotela nasukati mamico. Pozneje pri blagajni sem videla, da je dobila samo kinder jajček, ki ga je slastno odvijala. No nekaj malega je pa le iztržila. Bolje nekaj, kot nič.

Drugače pa mi je nedelja minila prehitro, čeprav je imela oziroma še ima 25 ur. Ne nisem prespala tiste urice dlje. Zbudila sem se kot ponavadi.
Se pa spršujem, kaj bi se zgodilo, če bi vsak dan imel 25 ur???

Do jutri 017
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moj dragi dnevnik   

Nazaj na vrh Go down

Moj dragi dnevnik

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 5 od 16 Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next